in Okrągły podkastół, Podkasty


RSS, iTunes, Google, Pocket Casts, Overcast, Mixcloud, Whooshka, Medium, Anchor, RadioPublicChomikuj,  link do pobrania odcinka.

Rozmowa z redaktorem Romanem Czejarkiem o tym jak przygotować się do audycji? Co musi mieć audycja, żeby o niej powiedzieć, że jest dobra? Czy robić audycje dla siebie, czy dla słuchaczy? Jakie treści lepiej wypadają w audio niż w wideo? Jak został Pan radiowcem? To niektóre z pytań, na które można znaleźć odpowiedzi w audycji.

Mapa podkastów

Linki

Grupy na facebook

Licencja Creative Commons

Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska.

Audycja jest tworzona w ramach nieodpłatnej działalności statutowej Fundacji “Otwórz się”

Napisz komentarz

Comment

 1. Borys,
  Bardzo Ci dziękuję za ten odcinek!
  Naprawdę masa świetnych i inspirujących informacji
  A że jutro święta – więc tak bardzo egoistycznie tutaj napiszę
  Życzyłbym sobie i innych byś podobnych odcinków nagrywał jak najwięcej!
  Jeszcze raz Dzięki!

  ps. w nagraniu jest mowa o tym że kobiece głosy nie sprawdzają się w radiu, ja mieszkam w Szkocji od ponad 10 lat i praktycznie codziennie słucham miejscowej stacji BBC Scotland – i myślę że około połowę czasu (nie jestem pewny – nigdy na to tak naprawdę nie zwracałem uwagi aż do teraz) w radiu „gada” kobiecy głos.
  I powiem Ci że dla mnie jest to jak najbardziej OK
  kobiety prowadzą różne audycje – cały przekrój od muzycznych przez rozmowy ze słuchaczami po sport i politykę
  Według mnie jest to świetna sprawa – jest większa różnorodność w głosach prowadzących
  (coś na co zwróciłem uwagę gdy byłem ostatnio w PL – słuchając radia w trasie w samochodzie – nie zauważyłem że zmienił się prowadzący. podobny głos, podobny ton, podobna muzyka…)
  A wracając do szkockiego radia (podobnie jest nit tylko w miejscowym BBC ale i w prywatnych stacjach)
  Powiem szczerze że wolę takie rozwiązanie niż to czego słuchałem w PL…

  pozdrowienia ze słonecznej i mroźnej (dziś) Szkocji!
  Robert

 2. Świetna audycja! Pan Roman nie był mi do tej pory znany ale miałem ogromną przerwę w słuchaniu radia w ogólności. Ze słuchu jednak głos wydaje się znajomy… Zanim przesłucham materiał jeszcze raz od razu napiszę że Rozmówca rzeczywiście należy do osób które które „okiełznać” jednakże że to fenomenalnie inspirująca.

  Ciekawe jest że odnośnie rejestrowania głosów które mogą przeminąć doszedłem sam całkiem niedawno. Wiele lat temu pomagałem w nauce obsługi komputera tacie mojego znajomego który walczył powstaniu warszawskim i nawet został ranny… do dziś żałuję że wówczas nie wiedziałem co to podcast i że tych niesamowitych opowieści nie nagrałem. Ogromnie wierzę w podcast jako medium i doceniam jak ogromną parę wkładasz w promowanie podcastingu w Polsce! Jeżeli nasuną mi się jakieś fajnie wnioski po kolejnym odsłuchaniu z pewnością napiszę. Czekam na kolejne bonusowe odcinki!